قیمت باربیکیو

قیمت باربیکیو ذغالی و گازی در سال 2024

من به شخصه دوست دارم هم تو هوای برفی و هوای گرم کباب بپزم و اینجاست که فکر می کنم وقتش رسیده باشه باربیکیو حرفه ای و جدید برای پذیرایی داشته باشم.

برای من پخت کباب و کارکردن با گاز راحت تر و لذت بخش است اما از طرفی نمی تونم از طعم دودی کباب که با ذغال پخته می شود هم بگذرم.

دوست دارم پخت هم زمان گاز و ذغال را در باربیکیو خودم داشته باشم و اینجاست که به باربیکیو دو گانه سوز که با گاز و ذغال کار می کند می تواند همون وسیله ای باشد که به آن نیاز پیدا می کنم.

باربیکیو های دو گانه سوز جدیدترین نسل باربیکیو های پخت و پز هستند که به بازار فروش عرضه شده اند و به نظر می رسد محبوبیت زیادی برای آن هست.

باربیکیو های دوگانه را می توان هم برای باغ و ویلا و هم برای آپارتمان و تراس خانمان تهیه کنیم و پخت کباب با طعم ذغال و گاز داشته باشیم.

در گذشته شاید به دلیل اینکه باربیکیو های گازی نیامده بودند برای پختن کباب به ذغال یا هیزم مراجعه می کردم اما امروزه با وجود گاز و باربیکیو های گازی، بازم دوست دارم طعم ذغالی کبابی هر چند وقت یکبار تجربه کنم.

درست به نظر می رسد که پخت کباب با گاز می تواند سریعتر آماده شود اما هیچ وقت طعم دودی کباب با ذغال را نخواهد داد.

قیمت باربیکیو ذغالی و گازی

مزایا و معایب باربیکیو های دو گانه سوز

من تجربه کار با بیشتر مدل های باربیکیو که در بازار هست را دارم و می تونم حاصل این تجربه که اکثرا آنها باربیکیو های دو گانه سوز بودند به این ختم شد که معایب و مزایا آنها را جمع آوری کنم تا به شما در تصمیم گیری آگاهانه تر کمک کنم.

مزایا باربیکیو گازی

 1. باربیکیو های گازی به جهت رعایت استاندارد با دقت زیادی طراحی و ساخته شده اند.
 2. کار کردن با آنها راحت و آسان بوده.
 3. سریع و راحت روشن می شوند.
 4. گرما و شعله های یکنواختی را پخش می کنند.
 5. گرما و اندازه ی شعله ها قابل تنظیم است.
 6. دارای شعله تک برای قرار دادن تابه و قابلمه است.
 7. بدون خاکستر و کاملا تمیز طبخ انجام می دهد.
 8. سینی چربی گیر در قسمت پایین شعله طراحی شده که در هر بار قابل شستشو است.

معایب باربیکیو گازی

 1. معمولا استفاده مکرر از گاز بصرفه نبوده و بیشتر از قیمت ذغال تموم میشه.
 2. گازی طبخ کردن هیچ وقت طعم دودی و ذغالی را نخواهد داشت.

مزایا باربیکیو ذغالی

 1. طبخ با ذغال برای کسانی که طعم دودی و اصیل دوست دارند لذت بخش است
 2. دارای فن دمنده برای روشن نگه داشتن گرما
 3. مقدار حرارات بالاتر نسبت به گاز دارد و باعث مغز پخت شدن کباب می شود.
 4. دارای سینی جمع آوری خاکستر است

معایب باربیکیو ذغالی

 1. تمیز کردن آن در هر بار پخت سخت است
 2. گرم شدن و روشن کردن آن بیشتر از مدل های گازی طول می کشد
 3. دود زیادی از ریختن چربی روی ذغال ایجاد می کند.

قیمت باربیکیو ذغالی و گازی

آیا باربیکیو های دو گانه سوز غذای بهتری طبخ می کنند؟

به یقین می توان گفت باربیکیو های دو گانه سوز طعم های متنوعی از کباب برای ما ایجاد می کند و بخش ذغالی تر پخت را برای ما خاطره انگیز و لذت بخش تر خواهد کرد.

البته نباید از بخش اکسسوری هایی که همراه باربیکیو های دو گانه است چشم پوشی کرد چون توسط همین اکسسوری ها می توان هر نوع پختی از گریل، سرخ کردن، فر و خیلی چیز های مختلف انجام داد.

نظر عده ی زیادی از مردم و افرادی که به پخت کباب علاقه مند هستند نشان می دهد که باربیکیو های ذغال محبوبیت بیتشتری دارند و پخت با این نوع سوخت بیشتر از گاز انجام می شود اما بدین معنی نیست که طبخ کباب با گاز خوشمزه نیست بلکه هر کدام طعم خاصی را خلق می کنند و مزیت هایی نسبت به هم دارند.

بنابراین داشتن یک باربیکیو دو گانه سوز برای بهره مند شدن از طعم ذغالی و گازی عاقلانه به نظر می رسد.

قیمت باربیکیو گازی و ذغالی

قیمت باربیکیو ذغالی و گازی در سال 2024

مقایسه ی قیمت بین مدل های گوناگون باربیکیو اصلا ساده نیست بلکه برای انتخاب بهترین باربیکیو ارزش آن را دارد که وقت بگذارید و فکر و بررسی کنید از بین هر کدام از باربیکیو ها کدام دارای ویژگی بارزی با سلیقه ما است و می تواند با سبک آشپزی شما سازگار تر باشد.

تنها بررسی تخصصی باربیکیو می تواند به انتخاب باربیکیو به ما کمک کند و در انتها در مورد قیمت تصمیم گیری کنیم که آیا بصرفه است یا خیر.

بیشتر باربیکیو هایی که بررسی کردیم در بازار حدود 10.000.000 تومان قیمت دارند، اما قیمت بهترین باربیکیو با اکسسوری های مختلف به طور متوسط ​​کمی بیش از 15.000.000 تومان است.

به عنوان یک قاعده، ما متوجه می‌شویم که اگر بیشتر برای باربیکیو هزینه کنید، می‌توانید انتظار داشته باشید که ویژگی‌هایی مانند:

 • از فولاد ضد زنگ ساخته می شود
 • می تواند تعداد بیشتری سیخ کوبیده و جوجه کباب روی شعله قرار بگیره
 • چرخ برای سهولت حرکت و جابجایی برای استفاده در محیط های باز و بسته
 • زمان پخت سریعتر و کارکرد آسان تری دارد.

هر چند پخت با کیفیت تر و راحت تر نیازمند پرداخت بهای بیشتری برای خرید باربیکیو است اما الزامی نیست که همه ی این امکانات نیاز مند شما باشد و لازم است براساس نیاز خود باربیکیو انتخاب نمایید.

باربیکیو گازی و ذغالی

عوامل تاثیر گذار در قیمت باربیکیو دو گانه سوز در سال 2024

شاید اگر برای اولین بخوام به فکر خرید باربیکیو باشم اولین نکته ای که برام اهمیت داره کیفیت باربیکیو باشه اما برای کسی که مدت زیادی تجربه کارکردن با انواع باربیکیو ها را دارد کیفیت را یکی از عوامل تاثیر گذار برای خرید و تعیین قیمت می داند.

این فرد با تجربه عواملی دیگری را لازمه خرید خود می داند و عتقاد به قیمت گذاری براساس همین عوامل دارد.

 • اندازه ی باربیکیو : هر چه باربیکیو عریض تر با بعبارتی طول دراز تری داشته باشد به همان نسبت قیمت افزایش پیدا می کند.
 • متریال ساخت : نوع فلزی که در ساخت باربیکیو استفاده شده بیشترین تاثیر را روی قیمت دارد چون بین آهن و فولاد گپ قیمتی زیادی وجود دارد و مسلما باربیکیویی که با فولاد ضد زنگ ساخته شده باشه می تواند ماندگاری بهتری داشته باشه و میلما قیمت آن هم بیشتر است.
 • شعله های باربیکیو : برای قابل شستشو کردن شعله های کباب پز و مقاومت بیشتر در برابر گرما، روکشی از لعاب به آن می زنند.
 • اکسسوری های باربیکیو : پلوپز، فر کیک و شیرینی و نان، سینگ ظرفشویی، سرخ کن، گرم کن، گریل، استیک پزو غیره از اکسسوری های باربیکیو محسوب می شود و اضافه شدن بعضی ها روی قیمت تاثیر ندارد و بعضی ها هم دارد.
 • چرخ باربیکیو : بیشترین کاربرد استفاده از چرخ در باربیکیو در فضا های باز مثل باغ و ویلا است که برای جابجایی لازم است باربیکیو چرخ داشته باشد تا حمل آن راحت تر باشد.
 • طراحی باربیکیو : امروزه باربیکیو های بی روح و قدیمی دیگر سلیقه ی مشتریان نیست و طراحی زیبا و مجذوب کننده که تلفیقی از چوب و فلز است جزو کار های جدید است که می تواند روی قیمت باربیکیو تاثیر بگذارد.
 • شکل باربیکیو : باربیکیو های جدید در دو مدل کابینی و رومیزی ساخته می شوند که نوع کابینی که مدل ایستاده است و قیمت بیشتری دارد.

مسلما شاید برای شما داشتن این همه امکانات برای خرید باربیکیو لازم نباشد و دانستن آن خالی لطف نیست که بدانید و در انتخاب باربیکیو خود بکار گیرید تا بهترین فرصت ها را از دست ندهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تماس با ما